foto-post-1-procent-podatku

Od 2004 każdy podatnik płacący podatek dochodowy może przeznaczyć 1% swojego podatku na rzecz wybranej organizacji pożytku publicznego. Od tego roku Ochotnicza Straż Pożarna – Wojnowice znajduje się na oficjalnej liście tego typu organizacji.

W związku z tym gorąco zachęcamy wszystkich mieszkańców Wojnowic oraz inne osoby, którym zależy na jak najlepszym wyposażeniu naszej jednostki straży pożarnej o wskazanie OSP Wojnowice w corocznym zeznaniu podatkowym, jako organizacji, która otrzyma część zapłaconych już przez nas podatków dochodowych.

Zgromadzone środki trafią na konto Biura Terenowego Związku OSP RP i na wartość otrzymanej kwoty nasza jednostka OSP dokona odbioru sprzętu pożarniczego, wyposażenia strażackiego, oraz umundurowania wg ustalonych przez Zarząd jednostki potrzeb, niezbędnych do jej prawidłowego funkcjonowania.

Strażacy ochotnicy od pokoleń pełnią bezinteresowną służbę w ochronie życia, zdrowia, mienia, środowiska, tradycji i kultury narodowej. Kierują się szczytnymi ideałami służenia ludziom i niesienia pomocy poszkodowanym. Cywilizacja niesie coraz więcej zagrożeń, pokonanie ich wymaga coraz wyższych umiejętności i wyposażenia w nowoczesny i specjalistyczny sprzęt ratowniczy.

Aby przekazać 1% podatku na rzecz naszej jednostki OSP Wojnowice, w zeznaniu rocznym za 2014rok, należy jedynie w zeznaniu podatkowym w rubryce I-131 podać numer naszej organizacji, czyli: 0000116212, oraz w rubryce J-133 podać nazwę organizacji, czyli: OSP Wojnowice 48-130 Kietrz. Nasz formularz podatkowy powinien wyglądać jak na zdjęciu poniżej:

1percent

Dodatkowych informacji, pomocy przy wypełnianiu i przesyłaniu zeznań podatkowych do Urzędu Skarbowego udziela  Stanisław Antoszczyszyn- Naczelnik OSP Wojnowice.

Przekaż 1% podatku na rzecz OSP Wojnowice

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *