festyn001W dniu 03.05.2014r. w naszej miejscowości odbył się festyn odpustowy. Częścią festynu były różne konkursy i gry z nagrodami dla dzieci i dorosłych.

Rozpoczęcie festynu nastąpiło po odprawionym nabożeństwie majowym przy ruinach starego kościoła. Bezpośrednio po nabożeństwie odbył się mecz piłki siatkowej reprezentacji Wojnowic i drużyną księdza z ministrantami, oraz mecz prądo-piłki pomiędzy O.S.P. Wojnowice oraz ks.Proboszczem i jego drużyną. Po rozstrzygniętym meczu był czas dla dzieci, które brały udział w swoich konkursach. Następnie przystąpiono do turnieju ulic o puchar ks.Proboszcza.

    Konkurencje:

  • Kulanie kulą
  • Obieranie ziemniaków na czas
  • Wałkowanie ciasta na grubość i czas
  • Piłowanie kłody
  • Przeciąganie liny

Mimo niesprzyjającej aury, nasi mieszkańcy wykazali się dużą inicjatywą i duchem walki w rozgrywkach między ulicami, w których zwyciężyła ul. Kietrzańska otrzymując z rąk naszego ks.Proboszcza puchar przechodni na 1 rok.festyn466

Festyn odpustowy odbył się po raz pierwszy i będzie miał charakter cykliczny w dniu odpustu parafialnego. W trakcie mszy odpustowej sprzedawane były przed kościołem cegiełki, natomiast podczas festynu sprzedawane było cisto przygotowane przez naszych mieszkańców. Odbył się kiermasz staroci i rzeczy niepotrzebnych. Dochód został przeznaczony na modernizację nagłośnienia w kościele oraz renowację kielicha mszalnego.

Kilka zdjęć z festynu można obejrzeć w galerii zdjęć: Festyn odpustowy

Festyn odpustowy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *