Na nowo ruszyły prace na naszym placu rekreacyjno-sportowym. Dzięki pomocy mieszkaµców założyliśmy nową siatkę ochronną, dzięki której zawodnicy nie będą musieli chodzić po piłkę, gdy ta przypadkowo wypadnie poza ogrodzenie.

Grill to nasz kolejny powód do dumy. Z pomocą mieszkańców został postawiony w części biesiadnej naszego placu,  dzięki czemu teraz możemy grillować do woli. Równocześnie ustawiony został nowy dodatkowy stół wraz z ławkami – teraz każdy będzie mógł sobie usiąść i odpoczać.

Warto też wspomnieć, że wśród osób,  które pomagały nam przy montażu i budowie znalazł się nasz dawny mieszkaniec, który teraz wraz z rodziną mieszka w Niemczech. Impi Noske kilka razy w roku odwiedza miejscowość,  w której się urodził , na początku z bratem Piterem, a od dwóch lat z wnukiem Morisem Noske, którego uczy polskich słówek. Impi urodził się w 1938 roku w Wojnowicach (wówczas Hubertsruh).

Jak widzimy warto inwestować i upiększać naszą wieś, bo dzięki temu wszyscy jesteśmy z niej dumni – nie tylko my, którzy tu teraz mieszkamy, ale także jest to chlubą dla naszych dawnych mieszkańców , którzy przyjeżdżają do nas w odwiedziny.

Prezentację obrazującą prace na Centrum Rekreacyjno-Sportowym można pobrać  tutaj: Grill w centrum rekreacyjno-sportowym – prezentacja 2012

Kilka zdjęć z przeprowadzonych prac można obejrzeć w galerii zdjęć

Plac zabaw

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *