DSC01331aDnia 14.06.2014 r. o godzinie 6.00 nasze Panie z Koła Gospodyń Wiejskich wyruszyły na jednodniową wycieczkę szlakami malowniczych Gór Stołowych.

Pierwszą miejscowością były położone w dolinie potoku Cedron Wambierzyce. Jest to niewielka miejscowość zwana równie? Dolnośląskim Jeruzalem. Tam nasze Panie zwiedziły Sanktuarium Wambierzyckiej Królowej Rodzin, które jest jednym z najważniejszych sanktuariów kultu maryjnego w Polsce do którego prowadzi aż 57 schodów o symbolicznym znaczeniu 9 (liczba chórów anielskich).  Następnie odwiedziły piękne Wzgórze kalwaryjne o unikalnym bogactwie obiektów architektonicznych – min. kaplice, pomniki, bramy, groty i wiele więcej. Słynna jest także Wambierzycka Ruchoma Szopka, która jest tworzona z okazji obchodów święta Bożego Narodzenia. Następnym przystankiem była słynna miejscowość Kudowa Zdrój. Tam nasze Panie dzielnie zwiedzały i wspinały sie w kierunku Gór Stołowych. Polanica to też przepiękna miejscowość, którą odwiedziły nasze dzielne podróżniczki.

Mimo wielkiego zmęczenia i upału wycieczka bardzo się udała. Wszyscy szczęśliwi i zadowoleni powrócili do swych domów około godziny 20.00. Mamy nadziejż że będzie więcej takich wspaniałych podróży 😉

Zdjęcia z wycieczki można zobaczyć w galerii zdjęć: (kliknij aby przejść do galerii)

Wycieczka szlakami Gór Stołowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *