W słoneczny poniedziałek – 20 sierpnia, po pięciu latach posługi kapłańskiej pośród nas, uroczyście pożegnaliśmy proboszcza naszej parafii. Były kwiaty, podziękowania i łzy wzruszenia.

W słoneczny poniedziałek – 20 sierpnia, po pięciu latach posługi kapłańskiej pośród nas, uroczyście pożegnaliśmy proboszcza naszej parafii Księdza Jacka Biernata. O godzinie 18:00 rozpoczęła się  ostatnia wspólnie przeżywana Msza Święta. Parafianie tłumnie przybyli do świątyni, aby swoją obecnością podziękować odchodzącemu do innej parafii Księdzu Jackowi.

„Wszystko ma swój czas, i jest wyznaczona godzina na wszystkie sprawy po niebem” (Koh 3,1) – tymi słowami swoje podziękowania rozpoczął Ksiądz Jacek Biernat, dziękując zarówno imiennie, jak i bezimiennie parafianom za serdeczność, życzliwość i każdy – nawet najmniejszy – gest dobroci.

Ujmujące były również słowa wdzięczności, które w imieniu społeczności przekazało wiele delegacji reprezentujących różne grupy. Nie brakowało kwiatów, podziękowań i łez wzruszenia. Wśród wielu słów i gestów, padły na koniec życzenia jak najlepszej dalszej drogi kapłańskiej, życzenia opieki Maryi, której zawsze Ksiądz Jacek polecał  naszą parafię, a także wszelkiego błogosławieństwa przez wstawiennictwo św. Józefa Robotnika – patrona naszej parafii.

Pożegnanie Księdza Proboszcza

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *