Dnia 19.09.2017r. w naszej miejscowości odbyło się zebranie wiejskie. Mieszkańcy Wojnowic mieli okazję spotkać się z sołtysem Panem Stanisławem Babiniec oraz władzami samorządowymi, rozmawiając  o inwestycjach i planach na najbliższy rok.

 

Burmistrz Miasta i Gminy Kietrz z powodów zdrowotnych nie pojawił się na spotkaniu. W zastępstwie, na zebraniu gościliśmy sekretarza Gminy Pana Leszka Wilk, jak również przedstawicielki Komisariatu Policji w Kietrzu st. sierż. Ewę Cieślak oraz sierż. sztab. Ewelinę Kwiecień.

W pierwszej części spotkania sekretarz Gminy oraz sołtys naszej wsi przedstawili plany i inwestycje na najbliższy rok, m.in. odbyło się głosowanie dotyczące likwidacji trzech dróg polnych, wybrano lokalizację nowych lamp solarnych zakupionych z funduszu sołeckiego, a także zaproponowano zmianę nazwy ul. PGR na ul. Górną.

Dzielnicowa st. sierż. Ewa Cieślak przedstawiła nowy projekt realizowany przez policję pn. Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Nieobecnych i zainteresowanych zachęcamy do zapoznania się z projektem pod linkiem:

http://opolska.policja.gov.pl/op/mapa-zagrozen-bezpiecze/5396,Mapa-zagrozen-bezpieczenstwa.html

Panie Policjantki przestrzegły również mieszkańców przed metodami oszustw potocznie zwanymi
„na wnuczka” oraz „na policjanta”, ponieważ wiedza na temat przestępstw i świadomość technik manipulacyjnych stanowią najlepsze zabezpieczenie. Według informacji pochodzących z Komendy Powiatowej Policji: „W 2016 roku na Opolszczyźnie miało miejsce 17 tego typu oszustw. Opolscy seniorzy stracili blisko 330 tys. złotych. W tym roku doszło do 10 takich oszustw na blisko 260 tys. złotych.”

Policja apeluje o rozwagę!

Zakończyło się głosowanie na etapie powiatowym plebiscytu NTO Sołtys i Sołectwo Roku 2017.
Nasz sołtys Pan Stanisław Babiniec serdecznie dziękuje za wszystkie oddane głosy.
Zajął 4 miejsce, zdobywając 201 głosów. To bardzo ładny wynik, najlepszy w gminie Kietrz.
Serdecznie gratulujemy. To nasz ogromny, wspólny sukces!

Spotkanie wiejskie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *