Na przełomie maja i czerwca 2017 roku rozpoczęła się modernizacja ul. Kietrzańskiej w Wojnowicach i trasy przejazdowej do Nowej Cerekwi (projekt zrealizowany ze środków Starostwa Powiatowego i środków unijnych). Po zerwaniu starej nawierzchni została położona siatka a na nią nowa masa asfaltowa. Zostały zrobione wjazdy do posesji i przede wszystkim chodniki, których w końcu doczekaliśmy się. Cała ta inwestycja zapewniła nam poprawę wyglądu naszej wsi, poprawiła znacznie bezpieczeństwo pieszych a przede wszystkim komfort jazdy.

W niedzielę 6.08.2017 roku o godzinie 16:00 odbyło się uroczyste otwarcie i poświęcenie wyremontowanej drogi (ul. Kietrzańskiej). Na ceremonii  zjawili się: Starosta Józef Kozina, Sołtys Wsi Wojnowice Stanisław Babiniec, nasz Ksiądz Proboszcz Jacek Biernat, Ochotnicza Straż Pożarna Wojnowice, reprezentanci pobliskich miejscowości, wiele innych ważnych osobliwości i przede wszystkim mieszkańcy naszej wsi.

Po przecięciu wstęgi przez Pana Starostę i Pana Sołtysa oraz przedstawicieli ulic Wojnowic, wszyscy udali się na wspólne świętowanie na plac obok świetlicy. Tam został przygotowany przez Koło Gospodyń Wiejskich Wojnowice poczęstunek dla wszystkich gości i mieszkańców. Wydarzeniu przygrywał zespół wywodzący się z naszej wsi „Sami Swoi”. Zabawa trwała do późnych godzin wieczornych.

Oprócz robót na drodze powiatowej, została również zrobiona(z wcześniej zaplanowanego przez mieszkańców funduszu sołeckiego) droga od Państwa Głowackich w stronę kościoła (przy transformatorze), która tak naprawdę została już rozpoczęta w 2016 roku poprzez wysypanie piasku, tłucznia i klińca (fundusz sołecki – koszt 11 tys. zł). W pracę zaangażowali się mieszkańcy korytując drogę oraz wykonując podbudowę trójwarstwową. Koszt wykonania nawierzchni asfaltowej to 18 403 zł. Z funduszu sołeckiego (21 tys. zł) udało się zaoszczędzić 2597 zł, które na zebraniu wiejskim przeznaczono na zakup dwóch lamp solarnych ulicznych.

Podsumowując, chcielibyśmy złożyć najszczersze podziękowania dla Zarządu Powiatu Głubczyckiego na czele ze Starostą Józefem Koziną, radnym powiatu, którzy poparli tą inwestycje oraz P. Wicestaroście, wszystkim pracownikom Starostwa, którzy byli zaangażowani w realizację projektu, a także wykonawcom.

Przebieg prac oraz efekt końcowy można zobaczyć na filmie: https://www.youtube.com/watch?v=8x4Jy4ZW4tU

Autor tekstu: Marta Nawaryńska​

Remont drogi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *